Позакласні заняття

Робота літнього мовного загону «Smile»

з англійської та німецької  мови для учнів 4 та 5 класів

НАКАЗ про організацію літнього мовного загону у рамках літнього відпочинку та оздоровлення дітей

НАКАЗ про підсумки літнього мовного загону у рамках літнього відпочинку та оздоровлення дітей

Описовий звіт

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 03.02.2015 №89 «Про здійснення заходів щодо організації літніх мовних таборів», наказу управління освіти, молоді та спорту Березнівської райдержадміністрації від 10.05.2016 № 196 «Про організацію літніх мовних таборів/загонів у рамках літнього відпочинку та оздоровлення дітей» та наказу по школі від 10.05.2016 року за №49 «Про організацію літнього мовного загону у рамках літнього відпочинку та оздоровлення дітей»  з метою якісного навчання дітей іноземним мовам у контексті європейської інтеграції України, наближення до європейських стандартів та популяризації вивчення іноземних мов серед українських школярів на базі Хотинської ЗОШ І-ІІ ступенів у літній період  функціонував мовний загін «Smile».

Створення літнього мовного загону «Smile» мало на меті гармонійне поєднання відпочинку дітей із всебічним розвитком та вихованням, зацікавлення учнів іноземною мовою, забезпечення якісного навчання і практичного застосування англійською  мовою учнями, удосконалення розмовної іноземної мови, подолання мовного бар’єру, отриманню мотивації для подальшого удосконалення знань з іноземної мови, створення умов для стимулювання емоційної сфери  особистості дитини. Табір покликаний спонукати школярів практично застосовувати знання з мов, отриманих протягом навчального року. У таборі діти мали можливість спілкуватися іноземними мовами та застосовувати їх у різних формах діяльності.

Основними завданнями загону «Smile» було:

-  здобути необхідні мовні навички;

-  непомітно подолати мовний бар’єр;

-  удосконалити свою розмовну мову;

-  отримати мотивацію для подальшого удосконалення іноземної мови.

Заступником директора з навчально-виховної роботи Попович О.М. було забезпечено методичний супровід організації та роботи літнього мовного загону з іноземних мов: проведено інструктивно-методичну нараду для вчителів іноземних мов щодо організації належної роботи мовного загону; підготовлено методичні рекомендації для  вчителів щодо організації мовного середовища у літньому загоні із використанням інформаційно-комунікаційних технологій та мережі Інтернет; надавалися консультації вчителям іноземної мови щодо організації роботи  літнього загону;  проведено інформаційну роботу  серед учнів та їх батьків щодо організації роботи у літньому мовному загоні та виявлено бажаючих учнів для подальшого залучення у діяльності загону.

Розроблено програму та план заходів щодо проведення літнього мовного  загону. Вчителі іноземних мов брали участь в методичних семінарах, он-лайн конференціях, вебінарах для педагогів-волонтерів літнього мовного загону.

Змістовним та насиченим був план мовного загону «Smile». Вихованці, які були учасниками загону, мали змогу вдосконалити вивчення англійської та німецької мов.

Кожний день роботи загону згідно режиму починався організаційною лінійкою, на якій вчителі ознайомлювали дітей з планом,  загону давалися завдання, які повинні бути виконанні протягом дня. У кінці роботи підводились підсумки, нагороджувалися переможці конкурсів, вікторин, спортивних заходів.

Всі виховні заходи, які проводилися, були розроблені відповідно до рівня підготовленості учнів та спрямовувалися на удосконалення розмовної іноземної мови, подолання мовного бар’єру, отриманню мотивації для подальшого удосконалення знань з іноземної мови. У той же час вчитель намагалася кожне заняття поєднувати з відпочинком та грою.

З дітьми було проведено ранкові зарядки, інтерактивну гру «Павутина дружби» (знайомство), оформлення назви та девізу загону, перегляд мультфільму «Шрек» англійською мовою із субтитрами, екскурсію у природу «Люби і знай свій рідний край», карооке гру до пісні Дженіфер Лопес «Feel the light», гру «Хто більше знає?», чайну традицію (спілкування за чашкою чаю), перегляд відео-роликів «Подорожуємо Лондоном та Німеччиною», віртуальну кулінарію Великої Британії та Німеччини, створення проекту «Ми всі різні, але нас об’єднує любов до мови», розучування пісень англійською та німецькою мовами, спортивне свято «Веселі естафети», малюнки на асфальті «Мої плани на літо» та написання творів на тему «Мої враження … ».

Поставлені завдання були виконані в результаті злагодженої роботи вчителів і дітей. Вся виховна діяльність в мовному загоні була організована відповідно до плану роботи на кожен день, учні отримали практичні навички в застосуванні англійської та німецької мови, навички роботи у команді та групах. Діти поділились думками та планами щодо нових проектів та видів діяльності, які б вони бажали мати наступного разу.